Mikor és mire használd?
- Egyes kemikáliák, amelyeket a gáztűzhely vagy fürdőkád takarításakor használunk, erősen irritálják vagy károsíthatják bőrünket, ezért védjük gumikesztyűvel!
- A takarítást gyorsabban letudhatjuk, ha nem csúsznak ki a dolgok a kezünk közül (szó szerint), ugyanis a kesztyű tapadást elősegítő textúrája biztos fogást garantál!
- Az olyan piszkos munkákat, mint a WC vagy a lefolyók tisztítása, biztosan nem szeretnénk csupasz kézzel elvégezni, ilyenkor jól jön egy pár kesztyű – különösen hasznos lehet az egész alkart védő Extra hosszú kesztyű, vagy a vállig érő Ultra hosszú kesztyű.
- A szennyeződések a fürdőszobában nem csupán vízkőből és koszból állnak, hanem számos kórokozó jelenlétét is feltételezhetjük, melyek ellen a kesztyű tökéletes védelmet nyújt. A megszokott, csuklóig érő gumikesztyű helyett az ilyen munkákhoz szintén ajánljuk a könyékig vagy vállig érő Extra hosszú vagy Ultra hosszú kesztyűket.
- Házi kedvenceink szőrét könnyedén eltávolíthatjuk a kanapéról vagy ruháról. Húzzunk fel egy gumikesztyűt, majd egyszerűen húzzuk végig a felületen kezünket. Így a szőr elválik a felülettől, és könnyedén eltávolítható.
- Használhatjuk hajfestéshez, sokkal jobb érzetet és pontosabb fogást érhetünk el vele a nejlonkesztyűhöz képest, ráadásul bőrünket is védi!
- Befőttesüvegek kinyitásához plusz erőt fejthetünk ki a gumikesztyű segítségével, hiszen kiváló tapadást biztosít!
- A gumikesztyűből egy csíkot levágva tartós, elasztikus gumiszalagot, gumigyűrűt készíthetünk.
- Sütemény vagy egyéb tészta keverésekor is használhatunk egy pár tiszta kesztyűt, amiről aztán a ragadós massza könnyen eltávolítható.
- Varráskor a vastag anyagokon, textileken könnyebben átszúrhatjuk a tűt, ugyanis a gumikesztyű extra fogást és tapadást garantál.
Hasznos tippek a használathoz:
- Tárold helyesen! Száraz szobahőmérsékletű helyen tároljuk, ami tiszta – hiszen mi értelme lenne koszos helyen tárolni? Tárolás előtt gondosan szárítsuk ki árnyékos helyen, lehetőleg szabad levegőn, mert a baktériumok könnyen elszaporodhatnak a nedves környezetben.
- Használat előtt ellenőrizd! Használat előtt nézd át alaposan anyaggyengülés vagy szakadás miatt, hiszen a vegyszerek könnyen tönkre tehetik a kesztyűt. Ha a kesztyű tönkremegy tőlük, akkor mit tehetnek a kezünkkel? Bizonyosodjunk meg róla, hogy a kesztyűt jó állapotban használjuk.
- Ne csak egy párt használj! Különböző feladatokra különböző színű kesztyűket használj. A BONUS kesztyűi 3 színben is elérhetők: piros, sárga és limezöld. Érdemes külön kesztyűt használni a wc-ben, a fürdőben és a konyhában.
- Ne felejtsd el tisztítani! Amíg rajtad van a kesztyű tisztítsd meg. Meglepően egyszerű, csak moss kezet szappannal, mintha kesztyű nélkül tennéd. A folyékony szappan ami nem bántja a kezed, a kesztyűt se fogja. Kesztyűs kézmosás után törölközz meg, hogy eltávolítsd a víz jelentős részét. Szükség szerint fordítsd ki és öblítsd ki a belsejét langyos vízzel.
- Használd! Ne feledd, a kesztyű a te védelmedre van, nem baj, ha tönkremegy használat közben, hiszen erre való!
Fotók: Lililana Drew (pexels.com)